JUBILEUSZ 100 URODZIN

_IMG_""

Jubileusz 100 urodzin to okazja niecodzienna i doniosła. Sto lat to czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości  oraz przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Taki jubileusz obchodziła Pani  Romana Kamińska mieszkanka  Kownatki, która dnia 16 października 2021 r. ukończyła 100 lat!.

Pani Romana urodziła się w Maku, gmina Bieżuń. Z małżonkiem Janem Kamińskim przeżyła 35 lat a z naszą Gminą jest związana od 1945 roku.

W  spotkaniu jubileuszowym uczestniczyła najbliższa rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych : Wójt Gminy Rościszewo –  Jan Sugajski, Przewodniczący Rady Gminy – Jacek Bartoszewski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Elżbieta Zielińska przekazując na ręce Pani Romany Kamińskiej kosz kwiatów, prezent oraz list gratulacyjny. Do grona gości dołączyli również: Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Sierpcu Agnieszka Skorłutowska z decyzją potwierdzającą przyznanie wyższego świadczenia emerytalnego  oraz Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska z listem gratulacyjnym od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zacna jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, świetną kondycją fizyczną oraz znakomitą pamięcią. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze a także stało się okazją do wielu wspomnień. 100 lat to wiek, który tworzyły lata doświadczeń  naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To ogromna skarbnica prawdy i źródło nadziei,  z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Jubilatce osoby.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Pani Romanie kolejnych lat życia w tak doskonałym zdrowiu , cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz niech każdy dzień wnosi w Pani życie coraz więcej ciepła i miłości.